فرچه صنعتی و برس صنعتی

فرچه صنعتی و برس صنعتی

تارا برس بزرگترین مرجع تولید فرچه صنعتی و برس صنعتی در کشور است، امروزه افراد زیادی از فرچه های صنعتی برای رفع نیاز های خود استفاده می کند، فرچه ها نیز انواع بسیار زیادی دارند و با توجه به تنوع کاربرد بسیاری نیز دارند. امروز قصد داریم در این مقاله به توضیح در مورد انواع فرچه، کاربرد آن در زندگی روزمره بپردازیم پس تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

فرچه چیست؟

فرچه صنعتی  یا برس صنعتی در واقع محصولی هستند که از تعداد زیادی نخ یا مو و یک پایه نگهدارنده تشکیل می‌شود، در صنعت با توجه به شرایط مختلف میتوان از این محصول یا برس صنعتی در زمینه های مختلف استفاده نمود.

قسمت های تشکیل دهنده فرچه

یک فرچه از دو قسمت اصلی پایه و موی فرچه تشکیل شده است که در ادامه به آن می پردازیم:

ساخت فرچه صنعتی در ایران با قیمت مناسب

پایه فرچه

قسمت پایه یا همان نگهدارنده فرچه به قسمتی گفته میشود که نخ یا موی فرچه بر روی آن قرار گرفته است؛ گاها در بعضی از فرچه ها مانند فرچه دستی یا سیمی که در صنعت کاربرد بسیاری دارند قسمت پایه کار دستگیره را نیز به عهده دارد.

پایه نگهدارنده فرچه میتواند از متریال های مختلفی تشکیل شده باشد که با توجه به کارکرد آنها متفاوت است.

پایه چوبی

از پایه چوبی معمولا در مکان هایی که حرارت بالایی وجود دارد استفاده می شود، در این نوع فرچه ها چوب با توجه به ابعاد و مشخصات مورد نظر مشتری برش خورده و سپس نخ فرچه بر روی آن کاشته می‌شود.

از جمله مزیت این پایه ها میتوان به عدم انتقال حرارت و مقاومت در برابر فشار و ضربه اشاره کرد.

پایه تفلونی

این پایه امروزه پرکاربردترین نوع نگهدارنده در میان فرچه ها را به خود اختصاص داده است، مواد خام تفلونی در ابعاد و اشکال مختلفی در بازار به وفور یافت میشود به همین دلیل با این جنس از پایه میتوانید فرچه ها را با شکل و ظاهر بسیار مختلف تولید کنید.؛ همچنین استفاده از تفلون قیمت نهایی فرچه را به مراتب کاهش میدهد.

پایه فلزی

فرچه صنعتی و برس صنعتی با پایه فلزی مدلهای مختلفی دارد اما تفاوت آنها با بقیه پایه ها در روش تولید آنهاست، متاسفانه دستگاه های کاشت فرچه ماشینی قادر به کاشت بر روی فلز نیستند به همین دلیل برای ساخت فرچه با نگهدارنده فلزی باید از روش هایی مانند پرس و یا دوخت کمک بگیریم.

در روش دوخت پایه فلزی سوراخ کاری شده و موی فرچه توسط یک مفتول فلزی یا نخی بر روی پایه دوخته می‌شود.

ساخت و فروش فرچه صنعتی

روش پرسی

در روش پرسی موی فرچه بین ورق های فلزی پرس شده و فشار فرچه مانع از جدا شدن نخ های فرچه می‌شود.

پایه پلاستیکی

معمولا در این فرچه ها یک پایه با شکل و ابعاد سفارشی توسط دستگاه تزریق پلاستیک تولید میشود و سپس نخ های فرچه بر روی آن پایه پلاستیکی کاشته میشوند.

هزینه تولید این پایه به نسبت به دیگر پایه ها بسیار کمتر از است با توجه به هزینه های بالای ساخت قالب این کار در تعداد کم توجیه اقتصادی ندارد.

نخ فرچه

در واقع نخ یا موی فرچه مهمترین قسمت تشکیل دهنده یک فرچه محسوب میشود، بیشترین تغییر در کاربرد و خاصیت یک فرچه با تغییر جنس، ضخامت و تراکم نخ صورت می‌گیرد.

مشخصات ابعادی نخ

یکی از مشخصه های یکفرچه صنعتی و برس صنعتی ابعاد نخ آن فرچه یا برس صنعتی می‌باشد؛ مشخصات ابعادی شامل ارتفاع نخ، تراکم و ضخامت نخ استفاده شده در فرچه گفته میشود، شما با خرید از مجموعه تارا برس میتوانید فرچه را کاملا با مشخصات ابعادی مد نظر خود تهیه کنید.

جنس نخ یا موی فرچه صنعتی

در زمینه تولید فرچه، جنس نخ یا موی فرچه یکی از مهمترین فاکتورهایی است که کارشناسان فروش ما به هنگام ثبت سفارش از مشتری سوال میکنند؛ جنس نخ فرچه میتواند از الیاف مصنوعی یا الیاف طبیعی باشد که با توجه به سلیقه مشتری متفاوت است.

الیاف طبیعی

الیاف طبیعی به نخ یا مویی گفته میشود که به طور طبیعی در طبیعت وجود دارد، معمولا انسان در تولید الیاف طبیعی به صورت شیمیایی دخیل نیست.

موی حیوانات مانند موی گاو، گراز، پشم گوسفند، یال و دم اسب از جمله الیاف طبیعی به حساب می‌آیند که در فرچه ها به کار می رود.

همچنین از برخی گیاهان جهت تولید فرچه استفاده میشود که آنها نیز الیاف طبیعی هستند‌.

الیاف مصنوعی

به نخ هایی که انسانها با استفاده از تجهیزات معدنی و شیمیایی آنها را تولید می‌کنند الیاف مصنوعی گفته میشود، امروزه این الیاف به دلیل قیمت پایین تر و تنوع بیشتر بیشترین کاربرد را در صنعت تولید فرچه و برس صنعتی به خود اختصاص داده اند.

از جمله این الیاف میتوان به نخ های پلاستیکی و دسته بندی های مختلف آن مانند پلی آمید، پلون، پلی پروپیلن، پلی اتیلن و نخ های فلزی مانند سیم فولادی، برنجی، مسی، استیل و غیره اشاره کرد.

در مجموعه تارا برس شما میتوانید با انتخاب نخ یا موی مورد استفاده در فرچه خود، برس را کاملا مطابق با شرایط محیطی و کاری خود دریافت کنید.

فرچه صنعتی
فرچه صنعتی و برس صنعتی

انواع فرچه صنعتی و برس صنعتی

روش دیگری که دسته بندی فرچه ها را گسترش می‌دهد شکل ظاهری فرچه صنعتی و برس صنعتی است که با توجه به موقعیت کاری و ابعاد خریدار تولید میگردد، در ادامه به انواع فرچه از لحاظ شکل ظاهری و کاربرد آنها در صنعت میپردازیم.

فرچه سیلندری یا استوانه ای

فرچه صنعتی یا برس صنعتی استوانه ای پرکاربردترین نوع فرچه در صنعت محسوب میشود، این فرچه به دلیل شکل دورانی و دایره ای بودن میتوان با نصب یک موتور هیدرولیکی یا الکتریکی به گردش درآید و عملیات برس زنی را با کیفیت و سرعت بسیار بالا برای ما امکان پذیر سازد.

این نوع فرچه صنعتی و برس صنعتی از یک نگهدارنده استوانه ای ساخته شده ک معمولا وسط آن با توجه به ابعاد شفت تراش میخورد و نخ های آن بر روی پایه کاشته می شوند.

ابعاد مورد نیاز جهت تولید این فرچه صنعتی و برس صنعتی قطر داخل استوانه یا همان قطر شفت، قطر کلی یا خارجی فرچه و طول یا ارتفاع نخ مورد استفاده است، همچنین طول یا ارتفاع استوانه با توجه به سفارش مشتری در نظر گرفته میشود.

این نوع فرچه صنعتی و برس صنعتی در زمینه کارواش، جاروهای مکانیزه، دستگاه واکس کفش، هویج شور، قالیشویی و غیره کاربرد دارند.

فرچه تخت

فرچه تخت نوع دیگری از فرچه صنعتی و برس صنعتی می باشد که شامل یک قسمت پایه صاف است که نخ ها به صورت عمودی بر روی آن کاشته شده اند، این فرچه ها معمولا به صورت دایره، مستطیل یا مربع و اشکال مختلف تولید میشوند.

فرچه خطی یا لاینر

این فرچه ها در دو شکل پایه فلزی و پایه تفلونی تولید میشوند‌؛ نمونه پایه فلزی به صورت پرسی و نمونه پایه تفلونی به صورت کاشت ماشینی تولید میگردد‌.

ابعاد مورد نیاز جهت تولید این فرچه شامل ارتفاع نخ یا سیم به کار رفته، طول فرچه و جنس نخ فرچه می‌باشد.

از این برس صنعتی در زمینه درزگیر و گردگیر در زیر درب و کرکره، پله برقی، درب اتوبوس، دستگاه سی ان سی و غیره استفاده میشود.

فرچه دیسکی یا عرضی

این فرچه صنعتی و برس صنعتی به صورت حلقه ای تولید میگردند، معمولا دارای یک حلقه نگهدارند از جنس فلز یا تفلون است و مفتول هایی که از جنس سیم فلزی یا پلاستیکی بر روی آن قرار گرفته اند‌.

این فرچه ها در زمینه ماشین آلات سوییپر صنعتی، دستگاه پوست گیر تخمه آفتابگردان، فرچه مخصوص سنگ فرز و غیره کارایی بسیار زیادی دارند.

فرچه مارپیچ یا فنری ( استریپ )

این نوع فرچه صنعتی و برس صنعتی به شکل فنری تولید میگردند و معمولا برای هدایت به عنوان یک ماردون از آنها استفاده میشود، از این فرچه در زمینه داروسازی و صنایع دارویی، ماشین آلات بهداشتی و مواد غذایی و غیره استفاده میشود.

فرچه صنعتی
تولید فرچه صنعتی و برس صنعتی با قابلیت سفارشی سازی

قلم مو

قلم مو نیز نوعی فرچه صنعتی و برس صنعتی به حساب می‌آید که معمولا از آن در زمینه آرایشی بهداشتی و زنگ کاری نقاشی از آن استفاده میشود، این فرچه ها دارای یک قسمت پایه هستند که از آن پایه به عنوان دستگیره نیز استفاده میشود.

قلم مو ها نیز در ابعاد و مشخصات مختلفی تولید میشوند، از جمله مشخصات آنها میتوان به ابعاد دستگیره و پایه و حجم و تراکم نخ کاشته شده بر روی آنها اشاره کرد.

برس سینوسی یا موج دار

فرچه صنعتی و برس صنعتی به صورت سینوسی و یا موج دار به صورت مواج تولید میشوند و در واقع نوعی فرچه استوانه ای به حساب می‌آیند با این تفاوت که نخ های موجود بر سطح خارجی فرچه به صورت سینوسی هستند.

از فرچه صنعتی تا در زمینه سورتینگ سیب زمینی، مرکبات مانند پرتقال یا لیمو شیرین، سیر و غیره جهت پولیش و پاکسازی سطح میوه ها استفاده میشود.

شما می توانید با استفاده از قابلیت سفارشی سازی در مججموعه تارا برس فرچه و یا برس صنعتی مورد نیاز خود را مطابق با ابعاد، رنگ، الیاف و شکل ظاهری انتخاب نمایید.

جهت ثبت سفارش فرچه صنعتی و برس صنعتی همچنین کسب اطلاعات بیش تر با کارشناسان فروش ما در مجموعه تارا برس تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرچه صنعتی و برس صنعتی

فهرست مطالب

09123988622